×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: w weekend długo oczekiwane ochłodzenie

Autor: PAP 25 czerwca 2021 12:15

IMGW: w weekend długo oczekiwane ochłodzenie Weekend przyniesie długo oczekiwane ochłodzenie/ fot. pixabay

Weekend przyniesie długo oczekiwane ochłodzenie, choć w piątek upał i miejscami silne burze zostaną na wschodzie - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Również w sobotę mogą wystąpić burze, ale nie będą one gwałtowne. Najbardziej sucha i pogodna ma być niedziela.

"Weekend przyniesie długo oczekiwane ochłodzenie, choć w piątek upał i miejscami silne burze zostaną na wschodzie. W sobotę nie spodziewamy się już gwałtownych burz, ale te mniej silne nadal mogą się lokalnie pojawić. Najbardziej sucha i pogodna będzie niedziela, wtedy na zachodzie ponownie zrobi się bardzo ciepło, temperatura wzrośnie niemal do 30 stopni Celsjusza" - czytamy w weekendowej prognozie pogody IMGW.

W sobotę w większości kraju utrzymywać się będą temperatury w przedziale 21-24 stopni Celsjusza. Najcieplej (25 stopni) ma być m.in. w Białymstoku i Częstochowie, najzimniej - w Zakopanem (19 stopni). W części województw, m.in. na Mazowszu, w Łódzkiem oraz Lubelskiem, prognozowanym burzom towarzyszyć może silny wiatr wynoszący w porywach nawet 80 km/h.

W niedzielę sucho ma być na całym obszarze kraju. Temperatury wahać się będą od 22 stopni w Koszalinie do 28 stopni w Gorzowie Wielkopolskim. W Gdańsku temperatura wyniesie 25 stopni, w Warszawie, Katowicach oraz we Wrocławiu - 26, a w Poznaniu - 27 stopni Celsjusza. Zachmurzenie w większości kraju będzie małe lub umiarkowane. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI