×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: w weekend chłodniej i bardziej wietrznie

Autor: PAP 27 lutego 2021 13:09

IMGW: w weekend chłodniej i bardziej wietrznie Po anormalnie ciepłej środzie i czwartku czeka nas chłodniejszy weekend/ fot. shutterstock

Po anormalnie ciepłej środzie i czwartku czeka nas chłodniejszy weekend; temperatury - szczególnie w nocy z soboty na niedzielę spadną poniżej zera - powiedział PAP rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Dodał, że zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w Bieszczadach i Tatrach może poprószyć śnieg.

Walijewski wskazał, że szczególnie w nocy z soboty na niedzielę temperatury spadną poniżej zera i będą się kształtowały w przedziale od -3 do 0 st. C. Dodał, że cieplejsze dni przyjdą po weekendzie - początkowo temperatury w nocy wyniosą od ok. -1 do 1 st. C., a następnie spodziewane są temperatury dodatnie.

Synoptyk zaznaczył też, że w sobotę na północy kraju spodziewane jest więcej wiatru, zaś - zarówno w sobotę jak i w niedzielę w Bieszczadach i w Tatrach może poprószyć śnieg.

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że przemieszczający się od piątku z północy na południe kraju front atmosferyczny powoduje napływ chłodnego powietrza.

W sobotę w województwach zachodniopomorskim i pomorskim zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 5 st. C w Gdańsku do 8 st. C w Szczecinie. Wiatr umiarkowany, a nad samym morzem okresami porywisty, północno-zachodni.

W województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza po południu i wieczorem. W pierwszej połowie dnia miejscami możliwe słabe, przelotne opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 do 7 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni, wieczorem słabnący do umiarkowanego, porywistego.

W województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie w sobotę będzie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 5 do 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Na Mazowszu oraz w województwach łódzkim i lubelskim zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, w północnej połowie regionu również rozpogodzenia. Lokalnie, zwłaszcza początkowo na wschodzie i południu, możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 do 7 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Najcieplej będzie w Warszawie - 7 st. C.

W województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie w sobotę będzie duże, ale wieczorem spodziewane są już większe przejaśnienia. Miejscami w obszarach podgórskich i w górach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w drugiej połowie dnia lokalnie na Przedgórzu również deszczu. Temperatura maksymalna od 4 do 7 st. C, w szczytowych partiach Sudetów od -5 st. C do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W województwach małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim zachmurzenie będzie duże i całkowite. Miejscami, zwłaszcza w rejonach podgórskich i w górach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 3 do 5 st. C, w rejonach podgórskich od -2 do 0 st. C. W górach początkowo od -5 do -2 st. C wysoko w Beskidach, w Tatrach -7 st. C, w ciągu dnia spadek temperatury. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni, a wysoko w górach dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę z północnego zachodu spodziewany jest napływ dość chłodnego powietrza polarnego. W województwach zachodniopomorskim i pomorskim zachmurzenie będzie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 5 st. C nad morzem do 9 st. C na południowym zachodzie regionu. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6 do 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 7 do 9 st. C. Wiatr słaby, zachodni.

Na Mazowszu, a także w województwach łódzkim i lubelskim zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko początkowo duże. Temperatura maksymalna od 5 do 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie początkowo duże, później od zachodu malejące do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 5 do 8 st. C, w szczytowych partiach Sudetów - powyżej 1200 m n.p.m. - temperatura od -2 do 1 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W Małopolsce oraz województwach świętokrzyskim i podkarpackim zachmurzenie będzie duże. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 do 7 st. C, w rejonach podgórskich około 4 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI