Według prognozy przygotowanej przez Grażynę Dąbrowską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w weekend w Polsce będzie pochmurno z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Pochmurno i deszczowo. Pogoda na sobotę

W sobotę na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, a także opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane oraz niewielkie opady deszczu, które w ciągu dnia będą zanikać.

Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na wschodzie i południu do 7 stopni na zachodzie kraju, w centrum około 6 stopni.

Wiatr będzie umiarkowany i słaby z kierunków północno zachodnich skręcający na północny. Będą słabe opady deszczu, a w górach spadnie kilka centymetrów śniegu.

W niedzielę na północy Polski będzie małe zachmurzenie, miejscami bezchmurnie. Na południu z kolei zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W Karpatach wystąpią opady śniegu. Pokrywa śniegu powiększy się o 2 do 4 cm.

W Wielkopolsce po Dolny Śląsk, Ziemię Łódzką i po Karpaty mogą pojawić się krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do około 200 m. Mogą one osadzać szadź.

Temperatura nad ranem wyniesie od minus 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do zera na przeważającym obszarze kraju i 1 stopnia na krańcach południowo zachodnich.

Wiatr będzie słaby z kierunków północnych.