×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: w piątek pochmurno i z opadami deszczu; możliwy deszcz ze śniegiem

Autor: PAP 26 lutego 2021 12:10

IMGW: w piątek pochmurno i z opadami deszczu; możliwy deszcz ze śniegiem W piątek opady deszczu będą miejscami przechodziły w deszcz ze śniegiem/ fot. pixabay

Od piątku chłodny front atmosferyczny, który będzie przemieszczał się z północy na południe kraju, spowoduje wzrost zachmurzenia i występowanie opadów - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W piątek wieczorem opady deszczu będą miejscami przechodziły w deszcz ze śniegiem.

W piątek na południe kraju napłynie powietrze pochodzenia zwrotnikowego, a na północ zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Chłodny front atmosferyczny będzie przemieszczał się z północy na południe kraju. Napływ chłodnego powietrza będzie skutkować tym, że opady deszczu w piątek wieczorem będą miejscami przechodzić w deszcz ze śniegiem, a w górach nawet w śnieg.

W województwach zachodniopomorskim i pomorskim prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu umiarkowane. Miejscami mogą wystąpić słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 do 9 st. C, nad samym morzem około 6 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Przelotne opady deszczu mogą wystąpić również w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Wieczorem na krańcach północno-wschodnich możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 7 do 9 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h.

Zachmurzenie na ogół duże z przelotnymi opadami deszczu spodziewane jest także w województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim. Temperatura maksymalna od 8 st. C na północy regionu do 10 st. C na południu. Wiatr umiarkowany, na północy regionu okresami porywisty.

Przelotne opady deszczu wystąpią także w województwach mazowieckim, łódzkim i lubelskim. Temperatura maksymalna od 8 st. C na północy do 12 st. C na południu regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Warszawie i Łodzi temperatura wyniesie 10 st. C, w Lublinie 11 st. C.

W województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu od północy regionu wzrost zachmurzenia do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st. C na zachodzie do 15 st. C na wschodzie. Wysoko w Beskidach od 6 st. C do 9 st. C. W szczytowych partiach Sudetów spadek temperatury do -3 st. C wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, po południu w Sudetach wzmagający się do silnego, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. We Wrocławiu temperatura wyniesie 12 st. C, w Jeleniej Górze 10 st. C, w Legnicy 11 st. C, w Opolu 14 st. C, w Katowicach i Częstochowie 13 st. C.

W Małopolsce oraz w województwach świętokrzyskim i podkarpackim spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu i wieczorem od północy regionu wzrost zachmurzenia do dużego. Wtedy mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 do 15 st. C. Wysoko w Beskidach i Bieszczadach od 6 do 9 st. C, a na szczytach Tatr około 4 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. W Krakowie i Kielcach temperatura osiągnie 13 st. C, a w Rzeszowie i w Zakopanem 12 st. C.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI