IMGW: w niedzielę upał i burze z gradem głównie we wschodniej Polsce

Autor: PAP 18 lipca 2021 11:05

IMGW: w niedzielę upał i burze z gradem głównie we wschodniej Polsce Kolejny dzień z ostrzeżeniami IMGW; fot. unsplash.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed burzami z gradem głównie w północno-wschodniej, wschodniej i południowo-wschodniej Polsce.

Burze z gradem na wschodzie

Ostrzeżenia przed burzami oraz burzami z gradem są aktualne w godzinach porannych w województwie podlaskim, we wschodnich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego, a także w niektórych powiatach w Małopolsce i na Śląsku.

Natomiast w województwach lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim, do wieczora, a miejscami do rana w poniedziałek, mogą wystąpić burze gradem, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu oraz porywy wiatru do 70 km/h. 

Upały we wschodniej części kraju 

W niedzielę we wschodniej części kraju może być już 21 stopni w momencie wschodu słońca i wysoka temperatura w tym rejonie będzie utrzymywać się do końca dnia. Upał odpuści na zachodzie. Tam termometry pokażą do 24 stopni – przekazała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Synoptyk IMGW przekazała, że w kolejnych dniach temperatura będzie się obniżać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI