×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: w niedzielę śnieg i deszcz ze śniegiem

Autor: PAP 21 marca 2021 13:24

IMGW: w niedzielę śnieg i deszcz ze śniegiem W niedzielę prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu/ fot. pixabay

W niedzielę niemal w całej Polsce prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu; miejscami będzie występował porywisty wiatr - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak informuje IMGW w niedzielę nad Polskę napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie, ale od północy ponownie zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

W województwie zachodniopomorskim i pomorskim prognozowane jest zachmurzenie duże i słabe, a także opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a rano śniegu. Po południu spodziewany jest zanik opadów i przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 do 6 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, a nad morzem do około 70 km/h,

W województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Prognozowane są tam opady śniegu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1 do 3 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h.

W województwie wielkopolskim, a także lubuskim i kujawsko-pomorskim będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami po południu. Okresami pojawią się opady śniegu i śniegu z deszczem, od północy przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna od 2 do 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny.

Na Mazowszu, a także w województwie łódzkim i lubelskim IMGW prognozuje zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza po południu na północy. Od północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie strefa opadów śniegu przechodząca w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 do 5 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty.

W województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim zachmurzenie będzie przeważnie duże. Okresami wystąpią opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty.

W Małopolsce, województwie świętokrzyskim i podkarpackim zachmurzenie będzie małe, a od północnego zachodu wzrastające do całkowitego. Po południu spodziewane są opady śniegu przemieszczające się z północnego zachodu na południowy wschód. Temperatura maksymalna od 4 do 6 st. C, a w rejonach podgórskich od 2 st. C do 5 st. C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI