IMGW: w czwartek pogodnie, temperatura do 25 st. C.

Autor: PAP 10 czerwca 2021 11:26

IMGW: w czwartek pogodnie, temperatura do 25 st. C. W czwartek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i sucho / fot. shutterstock.com

W czwartek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i sucho, a temperatura osiągnie do ok 25 stopni Celsjusza - powiedział synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Dodał, że miejscami będą rozwijać się chmury z opadami deszczu i towarzyszącymi nim lokalnymi burzami

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej  podkreślił, że w czwartek będzie podobna pogoda do tej, jaka była w środę. "Zdecydowanie na większości obszaru kraju będzie sucho i pogodnie" - powiedział synoptyk.

"W ciągu dnia spodziewamy się wzrostu temperatury do ok. 25 stopni na przeważającym obszarze kraju" - poinformował.

Według synoptyka w ciągu dnia miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu. "Z tym, że to będą zjawiska ograniczone do pewnych regionów, tak jak w środę" - podał.

Jak zapowiedział synoptyk na północy powinno być sucho. Tak samo w większości kraju nie powinno padać. Jedynie na wschodzie i południu kraju może padać lokalnie deszcz. "W tych regionach mogą być burze z opadami deszczu do 20 mm i punktowo z porywami wiatru do 70 km/h" - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI