IMGW: środa pogodna; nad ranem i w nocy mgły

Autor: PAP 10 listopada 2021 08:59

IMGW: środa pogodna; nad ranem i w nocy mgły Środa będzie pogodna; nad ranem i w nocy mgły/ fot. pixabay

Na przeważającym obszarze kraju środa będzie pogodna, z temperaturami od 6 do 12 stopni Celsjusza - powiedział PAP Kamil Walczak, synoptyk IMGW-PIB. W środę nad ranem i w nocy ze środy na czwartek na zachodzie i północy kraju możliwe są gęste mgły.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Kamila Walczaka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, środa będzie pogodna niemal w całym kraju. Rano na północy i zachodzie kraju mogą się utrzymywać lokalne mgły.

"W środę na przeważającym obszarze kraju czeka nas słoneczna pogoda z temperaturą od 8 do 10, a na południowym zachodzie nawet 12 stopni Celsjusza. Nieco chmur będzie jedynie na północy Polski, jednak nie spadnie z nich deszcz. Chłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą około 6 stopni. Na południu i południowym zachodzie, głównie w rejonach podgórskich może wiać silniejszy wiatr, osiągający w porywach 65 km/h" - powiedział Walczak.

Noc ze środy na czwartek będzie na ogół pogodna. Jedynie na krańcach północnych może spaść deszcz. Na zachodzie i północy kraju spodziewane są gęste mgły, ograniczające widoczność do stu metrów. Prognozowana temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od minus jednego do 3 stopni. Tylko na Wybrzeżu termometry wskażą około 6 stopni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI