IMGW: środa będzie najcieplejszym dniem od początku roku

Autor: PAP 31 marca 2021 09:03

IMGW: środa będzie najcieplejszym dniem od początku roku Środa będzie najcieplejszym dniem od początku tego roku/ fot. pixabay

Środa będzie najcieplejszym dniem od początku tego roku. Na dużym obszarze kraju temperatura osiągnie około 20 st. Celsjusza - powiedział PAP synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek. Dodał, że najcieplej powinno być w Zielonej Górze - około 22 st. C.

Szymon Ogórek w rozmowie z PAP poinformował, że środa będzie pogodna. "Będzie chyba nawet najcieplejszym dniem w ciągu miesiąca, a nawet od początku roku" - powiedział.

"W środę jedynie krańce południowo wschodnie mogą być jeszcze pochmurne. Na pozostałym obszarze pogodnie, zwłaszcza na zachodzie najwięcej słońca" - podkreślił.

Wskazał, że w środę jest szansa, że na dużym obszarze kraju - na południowym zachodzie, zachodzie, w centrum oraz na południu temperatura osiągnie 20 stopni. "Na Dolnym Śląsku i ziemi lubuskiej będzie nieco powyżej 20 stopni" - zaznaczył.

"W najchłodniejszych miejscach na Podkarpaciu, w rejonie Przemyśla i Sanoka będzie nieco poniżej 15 stopni Celsjusza. W Zakopanem również 15 stopni. A najcieplejszym miejsce będzie Zielona Góra, gdzie termometry wskażą 22 stopnie" - tłumaczył.

Przekazał, że wiatr w ciągu dnia będzie na ogół słaby, miejscami umiarkowany. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI