IMGW: sobota 09.10 pogodna, ale w nocy mróz na wschodzie

Autor: PAP 09 października 2021 10:15

IMGW: sobota 09.10 pogodna, ale w nocy mróz na wschodzie Prognoza pogody na 9 października; fot. unsplash.com

9 października będzie słonecznie i bezdeszczowo w całej Polsce - powiedział Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W dzień temperatura od 10 do 16 stopni. W nocy, na wschodzie kraju, do -3 stopni mrozu.

Jak powiedział PAP Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sobota w całym kraju będzie słoneczna i bez opadów. W ciągu doby różnice temperatur wyniosą kilkanaście stopni.

Słoneczna i ciepła sobota

"To będzie kolejny dzień z pogodą kształtowaną przez wyż ze wschodu. Do Polski nadal napływa suche i chłodne powietrze kontynentalne. Po mroźnej nocy z piątku na sobotę, w ciągu dnia spodziewamy się maksymalnie od 10-11 stopni Celsjusza na wschodzie Polski, do 15-16 stopni na zachodzie. Wybierając się na wieczorny spacer trzeba pamiętać, że po zmierzchu temperatura szybko zacznie spadać" - zapowiada Ogórek.

Noc z soboty na niedzielę będzie bardzo pogodna w całym kraju. Na północy będzie wiał słaby wiatr. Na południu - słaby i umiarkowany, jedynie okresami porywisty.

Prognozowane temperatury minimalne to lokalnie minus trzy stopnie na wschodzie i 4-5 stopni Celsjusza na krańcach zachodnich oraz nad morzem. Miejscowo na wschodzie możliwe są przygruntowe przymrozki do minus siedmiu stopni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI