IMGW: słoneczna niedziela - od 18 do 26 st. C

Autor: PAP 06 czerwca 2021 10:15

IMGW: słoneczna niedziela - od 18 do 26 st. C Ciepły koniec czerwcówki; fot. unsplash.com

Niedziela 6 czerwca będzie ciepła i słoneczna, z większym zachmurzeniem na wschodzie i południowym wschodzie - prognozuje synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedziała PAP, że po pogodnej nocy nad ranem na Pomorzu i na południu kraju mogą tworzyć się mgły i silne zamglenia, ograniczające widzialność do 300-500 metrów.

Będzie słonecznie i ciepło

W ciągu dnia w niedzielę powinno być ładniej niż w sobotę, zwłaszcza na wschodzie kraju. Będzie słonecznie i ciepło, nieco większe zachmurzenie może być na wschodzie i na południowym wschodzie. Przelotnie popada i lokalnie może zagrzmieć.

Najchłodniej w niedzielę będzie nad morzem i na Podhalu - ok. 18-19 stopni. Na pozostałym obszarze termometry pokażą od 23 stopni na wschodzie do 26 stopni na zachodzie kraju. 

Chłodna i pochmurna noc

"W nocy powinno się rozchmurzyć w całym kraju. Być może na wschodzie i południowym-wschodzie chmur będzie nieco więcej. Tam będzie zanikający przelotny deszcz. Do rana w całym kraju powinno być bezchmurnie. Miejscami małe zachmurzenie". Na południu and ranem szczególnie na obszarach przedgórza Sudeckiego i pogórza karpackiego pojawi się mgła. Będzie tam ograniczać widzialność do 300 m. - wskazała synoptyk.

W nocy najchłodniej będzie przed wschodem słońca. Na termometrach będzie od 8 st. C w rejonach podgórskich i na Pomorzu. Na przeważającym obszarze kraju będzie ok 10 st. Najcieplej na Ziemi Lubuskiej - 14 st. C. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI