×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: ślisko na drogach niemal w całym kraju

Autor: PAP 04 lutego 2021 09:28

IMGW: ślisko na drogach niemal w całym kraju iemal w całym kraju na trasach występuje oblodzenie/ fot. pixabay

Czwartkowy poranek będzie ciężki dla kierowców na polskich drogach. Niemal w całym kraju na trasach występuje oblodzenie, a w północno-wschodniej Polsce pada intensywny śnieg - ostrzega w czwartek IMGW.

Alert pierwszego stopnia przed oblodzeniem nie dotyczą województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W centralnej i północnej części kraju synoptycy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, czy deszczu ze śniegiem. W niektórych regionach ostrzeżenia obowiązują do czwartkowego południa.

Synoptycy z IMGW ostrzegają także przed intensywnymi opadami śniegu. Biały puch ma spaść na północnej części Mazowsza oraz w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim. W niektórych miejscach może spaść go nawet do 13 cm.

Z kolei mieszkańcy południowej części kraju muszą się zmagać z silnym wiatrem. Alert pierwszego stopnia objął woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie oraz południowe części województwa lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Według prognoz w tych regionach można się spodziewać wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 70 km/h.

Dodatkowo synoptycy z IMGW w centralnej części województwa mazowieckiego ostrzegają przed marznącym deszczem. W pasie od Płocka, przez Warszawę do Siedlec prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Ostrzeżenia przed marznącymi opadami obowiązują do około godz. 10.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI