×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: silny wiatr i burze w dwóch województwach

Autor: PAP 06 lipca 2020 09:52

IMGW: silny wiatr i burze w dwóch województwach IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, deszczem i burzami / fot. shutterstock

W poniedziałek rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, deszczem i burzami dla części województwa zachodniopomorskiego i podkarpackiego.

Jak podaje IMGW, w części województwa zachodniopomorskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, a w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Miejscami wystąpią też burze.

Z kolei w części województwa podkarpackiego mogą wystąpić opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, miejscami wynoszące od 30 mm do 50 mm. Początkowo występować będą także burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy jest też grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

W związku z tym IMGW radzi, aby dostosować swoje plany do warunków pogodowych i śledzić komunikaty dotyczące pogody. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI