Jak przekazała Dorota Pacocha z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w pierwszym dniu tygodnia Polska będzie w masach ciepłego powietrza polarno-morskiego. Na pogodę we wschodniej części kraju wpływ będzie miał jeszcze płytki niż, przemieszczający się na północ i północny wschód.

"W poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na południowym zachodzie, głównie w rejonach podgórskich Śląska, możliwe burze z opadami do 15 mm deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 26 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno zachodni. W czasie burz wiatr w porywach może osiągać do 60 km/h" - powiedziała Dorota Pacocha.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane, z możliwymi lokalnymi opadami deszczu. Nad ranem mgły ograniczające widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od 10 stopni na północy do 16 na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i zmienny, z przewagą kierunków zachodnich.