IMGW: Polska podzielona - na zachodzie roztopy, na wchodzie mróz

Autor: PAP 18 lutego 2021 09:02

IMGW: Polska podzielona - na zachodzie roztopy, na wchodzie mróz W zachodniej i południowozachodniej części Polski roztopy i oblodzenia. Na północnym wschodzie silny mróz/ fot. pixabay

Zjawiska i zagrożenie meteorologiczne podzieliły nasz kraj niemal na pół. W zachodniej i południowozachodniej części Polski roztopy i oblodzenia. Na północnym wschodzie silny mróz – ostrzega w czwartek rano IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnie, które wiąże się roztopami ogłoszono dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego; części wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz łódzkiego.

Spadek temperatury przy gruncie może powodować zamarzanie nawierzchni jezdni. W związku z tym pierwszy stopień zagrożenia ogłoszono dla województw: zachodniopomorskiego (z wyłączeniem Szczecina i kilku powiatów wokół miasta), lubuskiego; części wielkopolskiego, łódzkiego i małopolskiego.

IMGW wydało ponadto ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z niskimi temperaturami (od - 15 st. C nawet do - 21 st. C) dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz północnowschodniej części mazowieckiego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI