Zanikające opady deszczu utrzymają się jeszcze na południowym wschodzie - części województw lubelskiego, podkarpackiego i rejonów karpackich. Jeszcze po południu obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia o silnych opadach deszczu na południu województw śląskiego i małopolskiego. Natomiast w kolejnych godzinach, zaczynając od zachodu, te opady zaczną stopniowo zanikać. Najwcześniej zakończą się na południu województwa śląskiego. Na pozostałym obszarze będzie raczej sucho z zachmurzeniem umiarkowanym i dość dużą liczbą rozpogodzeń.

Najchłodniej będzie tam, gdzie będzie padać, czyli na południowym wschodzie kraju. Na Podhalu termometry pokażą około 12 stopni Celsjusza, w Rzeszowie około 15, a na wschodzie około 17-18 stopni. "Im bardziej na północ, tym będzie więcej słońca" - zaznaczył synoptyk. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie miejscami temperatura wyniesie nawet do 21 stopni. "To są temperatury w najcieplejszym momencie dnia" - przypomniał Szymon Ogórek.

Po południu powieje silny, momentami porywisty wiatru z północnego zachodu. "Ten wiatr jeszcze obniży temperaturę odczuwalną" - zaznaczył Ogórek.

Wieczorem utrzyma się tendencja do zanikających opadów na południowym wschodzie kraju, choć miejscami mogą tu jeszcze wystąpić przelotne opady deszczu. Jak prognozuje synoptyk, "na wschodzie prawdopodobieństwo opadów będzie bardzo niskie". Przelotnie może popadać jedynie w południowej i południowo-wschodniej części województwa lubelskiego i na Podkarpaciu. Na pozostałym obszarze sucho.

Wiatr trochę osłabnie, choć w rejonie zatoki Gdańskiej będzie jeszcze umiarkowany.

W drugiej połowie nocy nie powinno już padać w rejonie Karpat. Natomiast strefa przelotnych opadów przesunie się na północny wschód kraju - w rejon Suwalszczyzny i Podlasia. Noc będzie stosunkowo chłodna. Na wschodzie będzie poniżej 10 stopni, a miejscami nawet 7 stopni. Na Podhalu około 5 stopni, na obszarach przedgórza Sudeckiego 6-8 stopni. Na pozostałym obszarze od 9 do 12 stopni. Najcieplej na zachodzie, na wybrzeżu - na półwyspie Helskim nawet do 14 stopni C.