IMGW: po południu burze, a nawet grad

Autor: PAP 26 maja 2021 15:21

IMGW: po południu burze, a nawet grad Nadchodzą burze; pixabay.com

26 maja po południu na zachodzie i północnym zachodzie słabe burze, a nawet niewielkie opady gradu. W pozostałej części Polski zmienne zachmurzenie – informuje synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

"Dzisiejsze popołudnie na przeważającym obszarze kraju upłynie nam pod znakiem pogody ze zmiennym zachmurzeniem. Cały czas ładnie powinno być w Polsce południowo wschodniej. Tam nie prognozujemy opadów deszczów" - powiedziała Dąbrowska.

Natomiast na zachodzie i północnym zachodzie chmur jest więcej. Zachmurzenie zaczyna powoli przybierać na sile i będą pojawiać się opady deszczu.

Drobne opady gradu

"Na tym obszarze spodziewamy się popołudniowych burz. Na razie ich jeszcze nie widać, ale już pierwsze chmury związane z burzami się pojawiają. Póki co, jest za mało energii, aby te burze się rozwinęły" - wyjaśniła.

Burze prognozowane są, jako słabe, dające opady deszczu do 10 mm. Porywy wiatru nie powinny przekraczać podczas burz 65 km/h. Niewykluczone są również drobne opady gradu.

Obecnie w kraju temperatura od 13 do 18 stopni i już nam nie wzrośnie. Tylko miejscami na południowym wschodzie może osiągnąć maksymalnie 20 stopni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI