IMGW: piątek pogodny i ciepły

Autor: PAP 25 marca 2022 09:15

IMGW: piątek pogodny i  ciepły IMGW: piątek pogodny i ciepły/ fot.pixabay.com

W piątek będzie pogodnie niemal w całej Polsce. Rano lokalnie możliwe zanikające mgły i silne zamglenia – powiedziała Ilona Bazyluk, synoptyk IMGW. Najcieplej na Dolnym Śląsku do 17 st. C.

Prognoza pogody na piątek 25 marca

W piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na Wybrzeżu i południowym wschodzie okresami wzrastające do umiarkowanego. Rano lokalnie możliwe zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, na wschodzie kraju 12 stopni do 16 stopni w centrum kraju. Najcieplej na Dolnym Śląsku około 17 stopni.

Wiatr na południu i w centrum słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, a na Wybrzeżu także okresami dość silny i tam w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Piątkowa noc zimna i wietrzna

W nocy zacznie nasilać się wiatr, który będzie w całym kraju porywisty. Najsilniejsze porywy wiatru będą nad morzem do 70 km/h. Na Pomorzu wschodnim pojawią się słabe opady deszczu.

W nocy w południowej części kraju zachmurzenie małe, zaś w północnej umiarkowane i duże. Temperatura wyniesie -1 stopień Celsjusza w terenach podgórskich. Na pozostałym obszarze 2 stopnie na południu, 4 stopni w centrum i 6 stopni na północnym zachodzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI