IMGW: Ostrzeżenia przed oblodzeniem dla dziewięciu województwPAP - 02 grudnia 2019 12:21


Do dziewięciu wzrosła liczba województw, dla których IMGW wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alertem objęte są: Pomorze, Warmia i Mazury, Podlasie, Mazowsze, Lubelszczyzna, a także woj. kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, łódzkie i wielkopolskie.

Alertem objęte są województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie oraz podlaskie. Ostrzeżenia dotyczą też części obszarów województw: zachodniopomorskiego, lubelskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Zgodnie z prognozą IMGW na tych terenach po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu zamarzać będzie nawierzchnia dróg i chodników. Temperatura minimalna może sięgnąć -4 st. Celsjusza, a temperatura minimalna gruntu spadnie miejscami do -6 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.