IMGW: ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w czterech województwach

Autor: PAP 28 grudnia 2020 16:05

IMGW: ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w czterech województwach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem/Fot.shutterstock.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim i opolskim.

W województwie podkarpackim alerty pierwszego stopnia wydano dla powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego, brzozowskiego i jasielskiego. W województwie małopolskim dla powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego, myślenickiego i wadowickiego. W województwie województwie śląskim ostrzeżenia będą obowiązywać w powiatach: żywieckim, cieszyńskim i bielskim. Z kolei w województwie opolskim silnego wiatru można się spodziewać w powiatach: głubczyckim, prudnickim i nyskim,

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwie opolskim obowiązują w poniedziałek do godz. 22, w województwach śląskim i małopolskim do wtorku do godz. 7, zaś w województwie podkarpackim do wtorku do godz. 12.

Na wskazanym terenie IMGW prognozuje wystąpienie silnego wiatru z kierunków południowych o średniej prędkości od 30 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI