IMGW ostrzega przed marznącymi opadami w 11 województwachPAP - 13 grudnia 2019 10:04


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek rano ostrzega przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź w 11 województwach. Na drogach będzie ślisko.

Ostrzeżeniem objętych jest 195 powiatów położonych w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, zachodniej części woj. podlaskiego, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, północnej części woj. małopolskiego oraz wschodniej części woj. opolskiego.

IMGW prognozuje, że na tym obszarze miejscami wystąpią słabe opady marznącego deszczu i mżawki, które będą powodowały gołoledź. W województwach wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim oraz śląskim może to być również deszcz ze śniegiem. Na drogach będzie ślisko.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.