IMGW ostrzega: marznące opady w ośmiu województwach

Autor: PAP 10 grudnia 2020 09:24

IMGW ostrzega: marznące opady w ośmiu województwach Należy spodziewać się opadów marznącego deszczu, które miejscami mogą powodować gołoledź. /fot. shutterstock.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi dla woj.: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Jak przekazało IMGW, ostrzeżenia obowiązują w czwartek od rana do godzin wieczornych. Należy spodziewać się na tych terenach słabych opadów marznącego deszczu, które miejscami mogą powodować gołoledź.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW przypomina w związku z tym o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI