×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: od zachodu nadchodzi ocieplenie

Autor: PAP 27 grudnia 2021 13:23

IMGW: od zachodu nadchodzi ocieplenie We wtorek na zachodzie kraju będą już dodatnie temperatury/ fot. shutterstock

W poniedziałek od zachodu do kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze. Jak powiedział PAP Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB, prawdopodobnie w środę dodatnie temperatury można będzie odnotować na przeważającym obszarze Polski.

Według prognozy przygotowanej dla PAP przez Jakuba Gawrona, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, od poniedziałku do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu. Wraz z frontem atmosferycznym pojawią się opady. W poniedziałkowy poranek w wielu miejscach możliwe są lokalne mgły ograniczające widzialność do 400 metrów.

Mróz zelżeje

"W poniedziałek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Lokalnie na południu i zachodzie może wzrosnąć do dużego i tam też możliwe są opady śniegu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza w centrum i na wschodzie kraju do zera na południowym zachodzie. W kotlinach sudeckich możliwe są już temperatury dodatnie. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty" - powiedział Jakub Gawron.

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, jedynie na północnym wschodzie będzie jeszcze pogodnie. Na Podkarpaciu i południowej części Lubelszczyzny możliwe są opady śniegu. Na południu prognozowane są marznące mgły ograniczające widzialność do 400 metrów. Z poniedziałku na wtorek temperatura spadnie od minus 14 stopni lokalnie na Pomorzu, minus 11 stopni na północy i północnym wschodzie, do minus czterech stopni na południu i nad samym morzem. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem porywisty i dość silny.

Zdaniem synoptyków IMGW-PIB, we wtorek na zachodzie kraju będą już dodatnie temperatury powietrza. Strefa cieplejszego powietrza stopniowo będzie przesuwała się na wschód i w środę może już objąć całą Polskę.(PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI