IMGW: od wtorku zrobi się chłodno i pochmurnie

Autor: PAP 17 sierpnia 2021 09:59

IMGW: od wtorku zrobi się chłodno i pochmurnie Od wtorku będzie chłodniej i pochmurnie/ fot. pixabay

Od wtorku zrobi się chłodno i pochmurnie, a przelotne opady deszczu i burze pojawią się właściwie w całym kraju - powiedziała PAP Anna Woźniak, synoptyk IMGW. Zaznaczyła, że wraz z pogorszeniem się pogody, pojawi się także silny wiatr. "Nad ranem na Pomorzu porywy wiatru mogą sięgać 70 km/h" - dodała.

Jak poinformowała synoptyk, po burzowej nocy, we wtorek w ciągu dnia pogoda nie ulegnie poprawie. Wiatr zacznie się wzmagać i także poza burzami zrobi się silny i porywisty. "Nad ranem na Pomorzu porywy wiatru mogą już dochodzić do 70 km/h" - poinformowała.

"W ciągu dnia wciąż będzie dużo chmur i właściwie w całym kraju możliwe będą przelotne opady deszczu" - powiedziała PAP synoptyk. "Do godzin południowych spodziewamy się burz na krańcach wschodnich - tam sumy opadów osiągną około 15 mm. Natomiast od godzin południowych oraz później po południu i wieczorem - burze z gradem mogą występować na Wybrzeżu i Pomorzu" - dodała. Sumy opadów, jakie pojawią się w tych regionach, wyniosą około 20-25 mm.

Ponadto, na znacznym obszarze kraju będzie wiał porywisty wiatr z kierunków zachodnich. "W zachodniej Polsce porywy te mogą sięgać 70 km/h, a na Wybrzeżu dochodzić nawet do 85-90 km/h nie tylko w czasie trwania burz czy przelotnych opadów deszczu" - powiedziała.

Prognozowana maksymalna temperatura we wtorek w całym kraju będzie wyrównana: termometry pokażą od 17 do 21 st. C. Jedynie nieco cieplej będzie jedynie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie - tam do 22 st. C.

"Z chłodną masą powietrza, która od wtorku zawita nad Polskę, zostaniemy co najmniej do soboty, a nawet i niedzieli" - zaznaczyła synoptyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI