IMGW: od poniedziałku powrót mrozów

Autor: PAP 14 lutego 2021 10:33

IMGW: od poniedziałku powrót mrozów Od poniedziałku znów zacznie napływać do nas chłodniejsze powietrze arktyczne; fot. unsplash.com

W niedzielę w ciągu dnia we wschodniej Polsce może spaść od 5 do 7 cm śniegu - poinformował PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron. Od poniedziałku znów zacznie napływać do nas chłodniejsze powietrze arktyczne i zwłaszcza na wschodzie zrobi się mroźnie - przekazał.

"W niedzielę w ciągu dnia prognozujemy nieco więcej opadów śniegu na wschodzie. Chodzi głównie o północny-wschód kraju. Może tam spaść od 5 do 7 centymetrów śniegu" - powiedział PAP Gawron.

Synoptyk poinformował, że w niedzielę "temperatura maksymalna będzie od -5 st. C na południu, do zera na północy i maksymalnie 2 st. C nad samym morzem".

"Od poniedziałku znów zacznie napływać do nas chłodniejsze powietrze arktyczne i zwłaszcza na wschodzie zrobi się znowu mroźnie. W środkowej części tygodnia według najnowszych prognoz temperatura w nocy na wschodzie kraju może spadać nawet poniżej -20 st. C" - poinformował synoptyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI