×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: Od poniedziałku 28 listopada poprawa pogody

Autor: PAP 28 listopada 2022 09:26

IMGW: Od poniedziałku 28 listopada poprawa pogody fot.sadyogrody.pl

W poniedziałek strefa opadów nad krajem zmniejszy się do obszaru północno-wschodniej Polski oraz Wybrzeża i Pomorza - powiedział PAP Jakub Gawron, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Jak przekazał Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek Polska będzie znajdowała się na skraju wyżu znad Rosji. Do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie, czy czym najniższe temperatury panują na wschodzie kraju. Im dalej na zachód, tym będzie cieplej.

Jaka pogoda w poniedziałek 28 listopada?

"Po poranku, w czasie którego lokalnie mogą utrzymywać się mgły, czeka nas poniedziałek z zachmurzeniem dużym z większymi przejaśnieniami. W ciągu dnia pogoda będzie się poprawiać, a obszar opadów będzie coraz mniejszy. Na północnym wschodzie prognozowane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem oraz lokalnie marznącej mżawki. Na Wybrzeżu i Pomorzu będą to główni opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do plus 7 stopni na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem i w obszarach podgórskich okresami porywisty, południowo-zachodni" - powiedział Jakub Gawron.

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na północnym wschodzie możliwe są słabe opady śniegu, a w rejonie Zatoki Gdańskiej śniegu i deszczu ze śniegiem. Tam też mogą się utworzyć mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od minus 3 stopni na północnym wschodzie do około zera na zachodzie i dwóch stopni nad morzem. W obszarach podgórskich w najchłodniejszym momencie nocy termometry mogą wskazać minus siedem stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Nad morzem okresami może być porywisty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI