IMGW: niedziela 10.10 słoneczna; w nocy na wschodzie mróz

Autor: PAP 10 października 2021 10:37

IMGW: niedziela 10.10 słoneczna; w nocy na wschodzie mróz Słoneczna październikowa niedziela; fot. unsplash.com

Pod względem pogody niedziela będzie w zasadzie powtórzeniem tej z soboty. Jak potwierdziła synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska, dzień będzie słoneczny, w nocy na północnym wschodzie spodziewane są cztery stopnie mrozu.

Niedziela będzie bardzo pogodna i bez opadów w całym kraju. Nad większością obszaru Polski będzie bezchmurnie, jedynie lokalnie zachmurzenie może wzrosnąć do małego lub umiarkowanego. W godzinach popołudniowych w Karpatach spodziewane jest zachmurzenie duże, jednak bez opadów.

Pogoda na niedzielę 10 października

"W niedzielę będzie słonecznie, ale raczej chłodno. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 9 do 14 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie na Kujawach i w rejonie Zalewu Wiślanego, gdzie termometry mogą wskazać od 15 do 16 stopni. Z południa i południowego wschodu wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany" - zapowiedziała Dąbrowska.

Noc z niedzieli na poniedziałek na przeważającym obszarze kraju będzie bezchmurna. Tylko na południowym wschodzie i północnym zachodzie zachmurzenie może wzrosnąć do umiarkowanego lub dużego.

Nocne przymrozki

Temperatura w nocy w większości kraju spadnie do minimum 2 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w zachodniej części Wybrzeża - około 6 stopni. Na Podlasiu i Suwalszczyźnie mróz - w nocy temperatura mierzona na wysokości dwóch metrów nad ziemią wyniesie minus 4 stopnie, a przy gruncie miejscowo może spaść nawet do minus dziewięciu.

Pierwsze zwiastuny zmiany pogody pojawią się w poniedziałek, gdy od zachodu zacznie wchodzić do Polski front chłodny z towarzyszącymi mu opadami deszczu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI