IMGW: najbliższy tydzień będzie deszczowy i chłodny

Autor: PAP 23 sierpnia 2021 09:52

IMGW: najbliższy tydzień będzie deszczowy i chłodny W tym tygodniu temperatury spadną poniżej dwudziestu stopni w wielu regionach kraju/ fot. pixabay

Najbliższy tydzień przyniesie temperatury poniżej dwudziestu stopni w wielu regionach kraju. Będzie więcej deszczu niż słońca. Poniedziałek i wtorek z dużymi opadami w południowej połowie kraju, najwięcej słońca na północy, w środę lekka poprawa pogody, a od czwartku zdecydowanie chłodniej - przekazała w komunikacie synoptyk meteorolog IMGW Małgorzata Tomczuk

Z ładniejszej pogody skorzystają wypoczywający nad morzem. Tam pierwsze dni tygodnia będą pogodne, zaświeci słońce. Na pozostałym obszarze pojawią się chmury, z których popada deszcz. Od Śląska po Podkarpacie możliwe są burze, w trakcie których porywy wiatru mogą osiągnąć do 65 km/h. W poniedziałek w dzień może spaść lokalnie do 35 litrów wody w ciągu 12 godzin szczególnie na zachodzie kraju. W nocy takie opady spodziewane są na południu i południowym wschodzie.

Najchłodniej będzie w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej, tam od 16 do 17 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na północy - 21 stopni i na Dolnym Śląsku - 22 stopnie.

Wiatr wschodni i północny, nad morzem momentami dość silny, w porywach do 60 km/h.

We wtorek zachmurzy się również na północy kraju, może też spaść przelotny deszcz. Taka sama pogoda na pozostałym obszarze kraju, z tym, że w Karpatach i na Podkarpaciu możliwe są burze z porywami wiatru do 70 km/h. Najbardziej intensywne opady mogą wystąpić na południowym wschodzie kraju.

Temperatura wyniesie od 15 do 19 stopni Celsjusza, najcieplej będzie na zachodzie Polski, tam do 20-21 stopni. Jak zaznaczyła w komunikacie synoptyk, "nadal nad morzem wiatr będzie silniejszy i porywisty". Noc z wtorku na środę chłodna, od 5 do 10 stopni, nad morzem do 13.

W środę będzie więcej słońca, tylko na północy okresami zachmurzy się i przelotnie spadnie deszcz. Najcieplej na zachodzie kraju, tam 22 stopnie, najchłodniej na wschodzie, 17 stopni. Na Podhalu 16 stopni Celsjusza. Na wybrzeżu nadal wiać będzie silnie wiać.

Od czwartku do niedzieli utrzyma się deszczowa pogoda z dużą ilością chmur. Temperatura wyniesie od 15 do 20 stopni, w dolinach górskich około 14. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, głównie z kierunków zachodnich i północnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI