IMGW: możliwe przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Autor: PAP 05 marca 2021 09:40

IMGW: możliwe przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem Zmiana pogody; fot. unsplash.com

W piątek w całym kraju będzie chłodniej, a miejscami mogą wystąpić opady śniegu i deszczu ze śniegiem - wynika z informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W godzinach porannych opadów śniegu można się spodziewać głównie na południu kraju.

Jak informowało IMGW, nad Polską obecny jest chłodny front atmosferyczny, za którym napływa mroźne, arktyczne powietrze. Front przynosi ze sobą opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Według synoptyków, w piątek temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na północnym wschodzie, do 4 st. C na południowym zachodzie. Największy przyrost pokrywy śnieżnej prognozowany jest na południu, gdzie spaść może nawet 8 cm śniegu, a w Karpatach nawet 10 cm.

Z map meteorologicznych zamieszczonych na stronie IMGW wynika, że w godzinach rannych śnieg pojawi głównie na południe od Jeleniej Góry, Częstochowy, Radomia i Lublina. Największych opadów można spodziewać się w województwach: opolskim i śląskim oraz na południu województwa małopolskiego.

Do godz. 9, niemal w całym kraju obowiązują alerty IMGW przed oblodzeniem. Jak informowała w czwartek PAP synoptyk IMGW Ewa Łapińska, ujemne temperatury w nocy będą powodowały oblodzenie dróg i chodników.

Chłodno będzie także w sobotę i niedzielę. Również wtedy mogą pojawić się przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C do 6 st. C, a nocą lokalnie może spaść nawet do -7 st. C, a w obszarach podgórskich nawet do -13 st. C.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI