IMGW: mgły i marznący deszcz w większości województw

Autor: PAP 02 stycznia 2021 10:20

IMGW: mgły i marznący deszcz w większości województw Marznący deszcz powodujący gołoledź - niemal w całym kraju, a w zachodniopomorskim dodatkowo mgły/ fot. pixabay

Intensywne opady śniegu w woj. dolnośląskim, szczególnie w górach. Marznący deszcz powodujący gołoledź - niemal w całym kraju, a w zachodniopomorskim dodatkowo mgły – ostrzega w sobotę IMGW. Podobna sytuacja pogodowa przewidywana jest również na niedzielę.

Na Dolnym Śląsku w sobotę w nocy należy się spodziewać w górach opadów śniegu. Na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. przyrost pokrywy śnieżnej ma wynieść maksymalnie 7 cm. Więcej śniegu spadnie w niedzielę. Przyrost pokrywy śnieżnej od 8 cm do 12 cm.

Na pozostałym obszarze Polski poza województwami: podkarpackim, małopolskim i opolskim, IMGW prognozuje wystąpienie - zwłaszcza w nocy - słabych opadów marznącego deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Taka sytuacja pogodowa spodziewana jest w sobotę i niedzielę.

W zachodniopomorskim prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu ze śniegiem i deszczu powodujących gołoledź.

IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia. Oznacza to, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI