×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: Intensywne opady śniegu na północnym wschodzie Polski

Autor: PAP 26 stycznia 2021 15:40

IMGW: Intensywne opady śniegu na północnym wschodzie Polski IMGW ostzrega przed śnieżycami na Mazowszu/ fot, unsplash

Dziś intensywne opady śniegu wystąpią na północnym wschodzie Polski, natomiast zawieje i zamiecie śnieżne mogą wystąpić na Mazowszu i na wschodzie kraju - ostrzegają we wtorek po południu synoptycy IMGW.

Wschodnia część Podlasia objęta jest alertem przed intensywnymi opadami śniegu. Prognozuje się tam opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i okresami silnym. Może tam spaść od 10 do 15 cm świeżego śniegu.

Z kolei we wschodniej części Mazowsza, a także na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu i Lubelszczyźnie możliwe są zamiecie i zawieje śnieżne. Może tam wiać wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, a w porywach do 60 km/h. To on będzie powodować zawieje i zamiecie.

Nadal ostrożność muszą zachowywać kierowcy i piesi. Śliskich jezdni i chodników mogą się spodziewać szczególnie mieszkańcy Małopolski i Śląska. Tam po opadach mokrego śniegu będą zamarzały nawierzchnie dróg i chodników. Temperatura na tym obszarze będzie się wahać od -2 st.C do -4 st. C. Temperatura minimalna gruntu wyniesie od -2 st. C do -5 st. C. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI