IMGW: intensywne opady deszczu w większości kraju

Autor: PAP 14 października 2020 08:54

IMGW: intensywne opady deszczu w większości kraju W środę rano w większości kraju wciąż obowiązują ostrzeżenia przed intensywnym deszczem/ fot. shutterstock

W środę rano w większości kraju wciąż obowiązują ostrzeżenia przed intensywnym deszczem. Najsilniejszych opadów spodziewać się należy na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz w woj. śląskim. IMGW ostrzega również przed silnym wiatrem, m.in. na Pomorzu, gdzie jego porywy mogą osiągnąć nawet 95 km/h.

Ostrzeżenia stopnia drugiego przed intensywnymi opadami obowiązują w środę w kilku powiatach w Wielkopolsce oraz na całym terytorium województw: śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego.

W większości pozostałej części kraju obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Opady nie są spodziewane jedynie na Lubelszczyźnie, w Małopolsce, w województwie świętokrzyskim oraz części Podkarpacia i Podlasia.

Opadom, zwłaszcza na północy kraju, może towarzyszyć silny wiatr. Na Pomorzu oraz w północnych powiatach województwa zachodniopomorskiego obowiązuje przed nim alert stopnia drugiego. Możliwe są porywy wiatru do 95 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI