×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: deszcz, roztopy i gołoledź w środę 21 grudnia

Autor: PAP 21 grudnia 2022 09:44

IMGW: deszcz, roztopy i gołoledź w środę 21 grudnia Synoptyk IMGW: deszcz, roztopy i gołoledź w środę/ fot.shutterstock.com

W środę w całym kraju może spaść deszcz. W rejonach podgórskich możliwa gołoledź. Z powodu stosunkowo wysokich temperatur, które mogą wywołać topnienie pokrywy śnieżnej, wydano ostrzeżenia przed roztopami - powiedziała PAP Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Jak przekazała Ilona Bazyluk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę Polska będzie znajdowała się pod wpływem niżu znad Atlantyku, który przemieszcza się na wschód Europy.

Pogoda w środę 21 grudnia

Synoptyk IMGW podkreśliła, że w środę prognozowane są opady deszczu w całym kraju, przy czym najsłabsze będą miały miejsce na południowym wschodzie. Na krańcach południowych Polski, zwłaszcza w rejonach podgórskich, możliwe są słabe opady marznące powodujące gołoledź.

Poza tym obszarem będą to zwykłe opady deszczu.

"Na termometrach pokaże się maksymalnie od jednego stopnia Celsjusza na wschodzie, około 3 w centrum, do 7 na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, w górach silniejszy i osiągający do 80 km/h, południowo-zachodni" - powiedziała Ilona Bazyluk.

W nocy zachmurzenie na ogół duże, lokalnie z większymi przejaśnieniami. W całym kraju możliwe są opady deszczu, które na południu, zwłaszcza w Małopolsce, na Górnym Śląsku i na Podkarpaciu, mogą być marznące i powodujące gołoledź. Temperatura od minus 3 na terenach podgórskich, około 3 w centrum, do 4-5 stopni na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i górach porywisty, południowo-zachodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI