×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IMGW: burze z gradem w sześciu województwach

Autor: PAP 28 lipca 2020 13:06

IMGW: burze z gradem w sześciu województwach IMGW: burze z gradem w sześciu województwach/ fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek w południe ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla woj. wielkopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego kujawsko-pomorskiego i zachodniej części opolskiego. Alert drugiego stopnia obowiązuje w woj. łódzkim i na wschodzie Opolszczyzny.

Jak podaje IMGW, tam gdzie obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia prognozuje się burze z opadami deszczu do 30 mm, miejscowo nawet do 40 mm. Wiatr będzie wiał w porywach do 90 km/h. Miejscami pojawi się grad.

W województwie łódzkim i na wschodzie opolskiego wystąpią burze z opadami deszczu do 50 mm. Wiatr będzie wiał z prędkością nawet 110 km/h. Wystąpi też grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia oraz życia. IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić komunikaty pogodowe. Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być bardziej zintensyfikowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI