×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Holenderskie tulipany w Rosji. Eksporterzy nie mają zastrzeżeń moralnych

Autor: PAP 01 marca 2023 08:33

Holenderskie tulipany w Rosji. Eksporterzy nie mają zastrzeżeń moralnych Holenderskie tulipany nadal trafiają do Rosji/ fot. unsplash

Holenderskie tulipany i chryzantemy wciąż są na rosyjskim rynku. Sprzedaż kwiatów nie podlega sankcjom, a hodowcy i eksporterzy nie mają wiele zastrzeżeń moralnych, pisze we wtorek portal NU.nl.

Od chipów i ciężarówek po elektronikę i rośliny, wielu holenderskich produktów, które były eksportowane do Rosji, nie można już sprzedawać Rosjanom z powodu europejskich sankcji. Jednak kwiaty nadal mogą jechać do Rosji.

Holenderskie tulipany nadal trafiają do Rosji

Hodowcy kwiatów mają niewiele moralnych zastrzeżeń do ich sprzedaży Rosjanom, pisze portal NU.nl. "Tulipany uszczęśliwiają ludzi" - mówi Arjan Smit ze Smit Flowers. Hodowca piwonii z Gelderland, który woli pozostać anonimowy, również nie ma z tym problemu, zawsze sprzedawał dużo piwonii w Rosji i nadal będzie to robić.

"Wciąż będą Rosjanie, którzy chcą kwiatów" - mówi, i dodaje: "Każde euro wydane na kwiaty nie może już iść na czołgi".

Według Stowarzyszenia Hurtowników Produktów Kwiaciarskich (VGB) Rosja w wyniku prowadzonej wojny wypadła z pierwszej dziesiątki kierunków holenderskiego eksportu.

Hodowcy nie prowadzą interesów bezpośrednio z rosyjskimi klientami, pisze NU.nl. Odbywa się to za pośrednictwem eksporterów, którzy kupują kwiaty na aukcji lub bezpośrednio u producenta. Eksporterzy narzekają, że ceny kwiatów rosną i trudno jest je przewieźć do Rosji.Obawiają się, że kolejne europejskie sankcje zmniejszą sprzedaż holenderskich kwiatów a Rosjanie dostaną je z Chin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI