×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Holandia: protest rolników przeciwko polityce rządu w sprawie emisji azotu

Autor: PAP 08 lipca 2021 09:12

W całej Holandii rolnicy protestowali w środę przeciw polityce rządu premiera Marka Ruttego w sprawie emisji azotu. Do Hagi przyjechało ponad 300 traktorów. Setki protestujących zebrały się także w Zwolle na północy kraju, Arnhem na wschodzie i w Den Bosch niedaleko granicy z Belgią.

Protestujący zamierzali także rozrzucić obornik na terenie uniwersytetu w Wageningen. "Zwiększymy im bioróżnorodność" - powiedział portalowi NOS jeden z demonstrantów.

Rolnicy krytykują politykę ograniczania emisji azotu, co wiąże się m.in. ze zmniejszeniem pogłowia zwierząt hodowlanych. "Maniacy klimatu też muszą coś jeść" - powiedział jeden z protestujących reporterowi stacji radiowej BNR.

"Jesteśmy wypierani ze swojej ziemi, z ziemi, na której od pokoleń produkujemy żywność" - powiedział portalowi NOS rolnik Bart Kemp, który protestował w Hadze.

Do protestujących na stołecznym Malieveld wyszli politycy. Większość z nich została wygwizdana i wybuczana. Wyjątkiem była posłanka Caroline van Plats z partii chłopskiej BBB.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI