×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Holandia: Celnicy przechwycili 70 kg kokainy w kontenerach z bananami i awokado

Autor: PAP 08 grudnia 2021 16:09

Holandia: Celnicy przechwycili 70 kg kokainy w kontenerach z bananami i awokado Udaremniono przemyt narkotyków w transporcie owoców/ fot. shutterstock

Służba celna przechwyciła we wtorek 70 kilogramów kokainy w porcie w Rotterdamie. Narkotyki były ukryte w dwóch kontenerach, które przypłynęły z Ameryki Południowej, ich czarnorynkowa cena to około 5 milionów euro, informuje prokuratura.

Udaremniono w sumie dwie próby przemytu - 50 kg nielegalnej substancji, które były ukryte w pojemniku z bananami oraz 20 kg białego proszku schowanego w kontenerze z awokado. Narkotyki zostały zniszczone, poinformowała prokuratura.

Kokaina w kontenerach z bananami i awokado

W listopadzie został pobity ubiegłoroczny rekord udaremnionego przemytu kokainy w rotterdamskim porcie: przechwycono 62 tony narkotyku, podczas gdy w całym 2020 roku holenderskie służby przejęły nieco ponad 40 ton kokainy.

Zdaniem ekspertów tylko niewielka część z 7,5 miliona kontenerów przypływających każdego roku do Rotterdamu jest kontrolowana, tak więc nikt nie jest w stanie ocenić, ile narkotyków trafia ostatecznie na europejski rynek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI