Hiszpania: Strażacy opanowali duży pożar lasów w Katalonii

Autor: PAP 26 lipca 2021 12:51

Hiszpania: Strażacy opanowali duży pożar lasów w Katalonii Pożar w Katalonii objął teren o powierzchni blisko 1700. hektarów, głównie lasów/ fot. shutterstock

Około 140 jednostek straży pożarnej zdołało opanować w poniedziałek przed południem duży pożar, który w sobotę wybuchł w Katalonii. Żywioł objął teren o powierzchni blisko 1700. hektarów, głównie lasów.

Jak poinformowała katalońska obrona cywilna, ogień strawił dotychczas około 1,3 tys. ha lasów, a także prawie 400 ha terenów uprawnych.

Według Joana Ignasiego Eleny, odpowiedzialnego za sprawy wewnętrzne w regionalnym rządzie Katalonii, do poniedziałkowego popołudnia udało się ugasić ponad 90 proc. pożaru.

Kataloński polityk sprecyzował, że walkę z żywiołem, w której uczestniczy około 900 osób, ułatwiły opady deszczu w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Ignasi Elena dodał, że w dalszym ciągu trwa dogaszanie terenu, a także rozważana jest możliwość powrotu do domów 200 ewakuowanych osób.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że powodem pożaru, który objął lasy w prowincjach Barcelona i Tarragona, był wyrzucony z jednego z aut niedopałek papierosa.

W poniedziałek przed południem hiszpańskim strażakom udało się opanować inny duży pożar, który wybuchł w niedzielę w gminie Villarrasa w Andaluzji, na południu kraju. Spłonęło tam 870 hektarów lasu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI