Hiszpania: Pożar lasów w Katalonii pochłonął już 1,3 tys. hektarów

Autor: PAP 26 lipca 2021 10:09

Hiszpania: Pożar lasów w Katalonii pochłonął już 1,3 tys. hektarów Pożar lasów w Katalonii pochłonął już 1,3 tys. hektarów/ fot. pixabay

Ponad 800 strażaków oraz pracowników różnych formacji mundurowych walczyło w niedzielę z dużym pożarem, który w prowincjach Barcelona i Tarragona strawił już ponad 1,3 tys. hektarów lasu.

Hiszpańska obrona cywilna poinformowała, że do niedzielnego wieczora konieczna była ewakuacja 168 osób z miejscowości znajdujących się w pobliżu pożaru, który wybuchł w sobotę późnym popołudniem.

Z informacji służb ratowniczych, które określają sytuację mianem "krytycznej", wynika, że walkę z żywiołem utrudniają silne podmuchy wiatru.

Ogień, który trawi katalońskie lasy jest widoczny z Barcelony. Lokalne służby twierdzą, że to największy pożar, jaki w tym roku wybuchł na terenie wspólnoty autonomicznej Katalonii.

Rząd wspólnoty autonomicznej ogłosił, że w każdej chwili oczekuje w walce z pożarem wsparcia ze strony jednostek straży pożarnej, o których przysłanie zwrócił się do władz Hiszpanii.

W niedzielę katalońscy strażacy ugasili inny pożar, który od soboty trawił lasy w pobliżu Girony. Według wstępnych szacunków spłonęło tam kilkaset hektarów drzewostanów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI