Grzybiarze łamią wszystkie możliwe przepisy

Autor: money.pl 07 września 2021 13:10

Grzybiarze łamią wszystkie możliwe przepisy Ogólne zakazy dotyczące zbierania grzybów stanowią, że runo leśne musi zostać nienaruszone na obszarach ochrony ścisłej, w ostojach zwierząt i w drzewostanach młodszych o wysokości nie przekraczającej 4 m. / fot. shutterstock

W Polsce na grzyby może iść każdy i zebrać, ile chce. Problem jednak w tym, że łamiemy przy tym wszelkie możliwe przepisy, rozjeżdżamy lasy i zbieramy grzyby nawet tam, gdzie nie wolno tego robić - czytamy na money.pl.

Ogólne zakazy dotyczące zbierania grzybów stanowią, że runo leśne musi zostać nienaruszone na obszarach ochrony ścisłej, w ostojach zwierząt i w drzewostanach młodszych o wysokości nie przekraczającej 4 m. Nie wolno też zbierać grzybów na wojskowych poligonach.

Jednym z większych grzechów grzybiarzy jest wjeżdżanie samochodem do lasu. Owszem, jest to dozwolone, ale tylko tam, gdzie mamy do czynienia z drogą publiczną. Tymczasem wiele leśnych duktów nie ma wyraźnego oznaczenia z zakazami wjazdu.

Zasady grzybobrania mówią o tym, żeby grzyby wycinać lub wykręcać. I warto się tego trzymać, bo wyrwanie grzyba może być uznane za niszczenie ściółki leśnej.

Więcej na money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI