×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Grupa Azoty zorganizuje kolonie dla dzieci z Nowej Białej

Autor: PAP 23 czerwca 2021 10:12

Grupa Azoty zorganizuje kolonie dla dzieci z Nowej Białej Grupa Azoty zorganizuje kolonie dla dzieci z Nowej Białej/ fot. unsplash

Grupa Azoty S.A. zadeklarowała wsparcie mieszkańców, którzy zostali poszkodowani w pożarze w Nowej Białej, poprzez organizację i sfinansowanie wakacyjnych kolonii nad Bałtykiem dla 25 dzieci z poszkodowanych rodzin.

"Wśród dotkniętych skutkami pożaru w Nowej Białej jest duża grupa dzieci. To z myślą o nich zdecydowałem o podjęciu dodatkowych działań. Wolą pana premiera Mateusza Morawieckiego było to, aby w te działania zaangażowały się spółki Skarbu Państwa. Dziękuję Grupie Azoty za natychmiastową odpowiedź i bardzo konkretną propozycję pomocy. To niezwykle istotne, abyśmy wspólnie zapewnili dzieciom z Nowej Białej odskocznię od tej trudnej sytuacji, z którą muszą się mierzyć. Z pewnością kolonie zorganizowane przez Azoty pomogą im przejść przez tę traumę" - napisał w komunikacie wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Kolonie odbędą się na przełomie lipca i sierpnia, a szczegóły organizacji wyjazdu ustalane są z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie i Małopolskim Kuratorium Oświaty. Zgodnie z ustaleniami, w koloniach wezmą udział dzieci i młodzież w wieku do 18 lat, a miejscem wypoczynku będzie Darłówek nad Bałtykiem.

"Jestem przekonany, że dzięki sprawnej akcji pomocy koordynowanej przez Pana Wojewodę i Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie wsparcie dociera do wszystkich poszkodowanych z Nowej Białej. Grupa Azoty postara się pomóc w przywróceniu wakacyjnego uśmiechu dzieciom z poszkodowanych rodzin" - napisał w komunikacie przesłanym PAP Tomasz Hinc, prezes zarządu Grupy Azoty S.A.

Wielki pożar, który wybuchł w sobotę w Nowej Białej uszkodził 25 domów, w których mieszkało 27 rodzin - ok. 110 osób. Dziewięć osób zostało rannych w mniejszym lub większym stopniu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI