×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Grójeckie: Kradli maszyny sadownicze. Grozi im do 10 lat więzienia

Autor: policja.gov.pl 26 marca 2023 11:06

Grójeckie: Kradli maszyny sadownicze. Grozi im do 10 lat więzienia Kradzież maszyn w gospodarstwach w okolicach Grójca/ fot. shutterstock

Policjanci z Błędowa zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych. Poszkodowani właściciele łącznie oszacowali straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dwaj bracia trafili do aresztu na najbliższe 2 miesiące. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież maszyn sadowniczych

Łupem złodziei padały urządzenia i sprzęty wykorzystywane m. in. do prowadzenia gospodarstwa takie jak ciągnik rolniczy, kosiarki, przyczepy sadownicze czy elektronarzędzia. Policjanci podczas przeszukań ujawnili i odzyskali ciągnik rolniczy ursus C-330, kosiarkę, pompy wodne oraz inne przedmioty pochodzące z przestępstw.

W środę, 22 marca Sąd Rejonowy w Grójcu przychylił się do wniosku prokuratora i wobec braci zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 2 miesiące. Mężczyznom mieszkającym na terenie powiatu grójeckiego za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast trzeciemu mężczyźnie do 5 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI