Grójec: Przeładowany bus. Pasażerowie siedzieli na workach z nawozem

Autor: mazowiecka.policja.gov.pl 12 lipca 2021 10:38

Grójec: Przeładowany bus. Pasażerowie siedzieli na workach z nawozem Grójec: Przeładowany bus. Pasażerowie siedzieli na workach z nawozem/ fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Grójeccy policjanci z grupy "SPEED" w ramach krajowych działań "Prędkość" zatrzymali do kontroli busa, który przekroczył dozwoloną prędkość. Volkswagenem jechało 15 osób, część siedziała na nawozach

W czwartek (08.07) grójeccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy "SPEED" realizowali czynności w ramach krajowych działań "Prędkość". Późnym popołudniem, w Brankowie na drodze wojewódzkiej 731 zatrzymali do kontroli busa. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o 31 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że podróżuje nim nadmierna liczba pasażerów.

Pojazd był przystosowany do przewozu 8 pasażerów. Podczas kontroli okazało się, że kierowca zabrał 7 osób więcej. Policjanci w związku z powyższym zatrzymaliby siedzącemu za kierownicą vw, 22-letniemu mieszkańcowi gminy Warka, prawo jazdy. Okazało się jednak, że młody mężczyzna kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Taki zakaz prowadzenia pojazdów otrzymuje osoba, która bardzo poważnie zawiodła jako kierowca oraz naraziła bezpieczeństwo swoje i innych. Gdy sprawca przestępstwa czy wykroczenia narusza ten zakaz popełnia przestępstwo wynikające z artykułu 244 kodeksu karnego. Grozi za to kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI