×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gm. Warka: Śmierć w chłodni z kontrolowaną atmosferą. Nie żyje 36-latek

Autor: www.sadyogrody.pl 05 grudnia 2021 10:41

Gm. Warka: Śmierć w chłodni z kontrolowaną atmosferą. Nie żyje 36-latek W miejscowości Gośniewice (gmina Warka) znaleziono nieprzytomnego 36-latka w jego własnej przechowalni owoców. / fot. materiały redakcji

3 grudnia w miejscowości Gośniewice (gmina Warka) znaleziono nieprzytomnego 36-latka w jego własnej przechowalni owoców z kontrolowaną atmosferą. Mężczyzna zmarł.


Mimo udzielenia pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki i reanimacji prowadzonej przez ratowników medycznych, 36-letni mężczyzna zmarł.

Śmierć w chłodniach z kontrolowaną atmosferą

Przed nieodpowiednim zachowaniem w kontrolowanej atmosferze ostrzegał ostatnio w wywiadzie dla sadyogrody.pl, dr Krzysztof Rutkowski, kierownik Zakładu Przechowalnictwa i Przetwórstwa Owoców i Warzyw oraz Pracowni Przechowalnictwa i Fizjologii Pozbiorczej Owoców i Warzyw Instytutu Ogrodnictwa - Państwowego Instytutu Badawczego.

- Zachęcając do pobierania prób owoców zwłaszcza z komór kontrolowanych atmosfer, nieustannie podkreślam o grożącym niebezpieczeństwie. Wejście do komory możliwe jest jedynie w aparacie tlenowym lub po napowietrzeniu komory. Próby owoców, przygotowane podczas załadunku komory, można pobierać przez specjalne okna inspekcyjne (w drzwiach lub sufitach komór). Trzeba pamiętać, że kontrolowana atmosfera jest śmiertelnie niebezpieczna dla obsługi obiektu - mówił.

  

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI