Gm. Chynów: W sadzie znaleziono ogromny skład amunicji

Autor: Policja 12 marca 2022 07:52

Gm. Chynów: W sadzie znaleziono ogromny skład amunicji Gm. Chynów: W sadzie znaleziono pociski artyleryjskie i amunicję/ fot. Policja Grójec

1000 pocisków artyleryjskich i blisko 6800 sztuk amunicji znaleziono na terenie sadu w Chynowie koło Grójca.

W poniedziałek rano (7.03), dyżurny z Grójca otrzymał informację o znalezieniu amunicji pochodzącej najprawdopodobniej z czasów wojny na terenie gminy Chynów. Skierowani na miejsce policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego grójeckiej komendy, potwierdzili to zgłoszenie.

Skład amunicji znaleziony w sadzie

- Na terenie jednego z ogrodów sadowniczych, podczas prac ziemnych wydobyto z ziemi pociski artyleryjskie. Ponieważ zachodziło podejrzenie, że w tym rejonie może znajdować się więcej amunicji z czasów wojny, policjanci zabezpieczyli ten teren do czasu przyjazdu saperów  - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik, oficer prasowa grójeckiej komendy.

Żołnierze z patrolu saperskiego podczas sprawdzenia tego rejonu odnaleźli m. in. 1065 pocisków przeciwlotniczych kal. 37 mm oraz 6752 sztuki amunicji strzeleckiej.

Niebezpieczne materiały wybuchowe zostały przewiezione na wojskowy poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.

Pamiętajmy!!!

Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także nie wolno wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu. Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym Policję.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI