Gdynia: Plantator malin otworzył samoobsługowy sklep z owocami

Autor: www.wprost.pl 04 października 2021 16:31

Gdynia: Plantator malin otworzył samoobsługowy sklep z owocami Gdynia: Plantator malin otworzył samoobsługowy sklep z owocami / fot. facebook Malinogrod

Pomorski plantator Daniel Wojtyński, otworzył samoobsługowy sklep, w którym sprzedaje własne owoce. Kupić w nim można m.in. maliny, jeżyny, przetwory czy soki ze świeżych owoców.

Jak podaje wprost.pl w Gdyni działa samoobsługowy sklep, w którym można kupić owoce zebrane na pobliskiej plantacji. Odliczoną kwotę wrzucamy do puszki albo przesyłamy blikiem.

Pomorski plantator Daniel Wojtyński pomysł podpatrzył w Skandynawii i przypuszcza, że z czasem w Polsce powstanie więcej podobnych miejsc.

Sklepik kilkakrotnie padł ofiarą wandali, ale jego właściciel nie zamierza zwijać biznesu jednak musiał przedsięwziąć pewne środki bezpieczeństwa. Zainstalował monitoring i skrócił godziny otwarcia sklepiku. Na początku towar dostępny był przez całą dobę, a od pewnego czasu okienko zamyka się około 17. Pan Daniel wierzy jednak, że dewastacja to pojedyncze przypadki i nie zraża się, a bardzo przychylne komentarze w sieci są dowodem na to, że lokalna społeczność kibicuje jego pomysłowi.

Więcej na wprost.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI