Największa w Europie Centralnej debata o przyszłości europejskiej gospodarki odbędzie się w dniach 25–27 kwietnia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 EEC 2022: Misją tegorocznego Kongresu jest realna pomoc

Agenda 14. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego przechodzi gruntowną zmianę, by odpowiedzieć na największe od dziesięcioleci wyzwanie dla Europy, jej mieszkańców, dla jej gospodarki. Misją tegorocznego Kongresu jest realna pomoc teraz i w przyszłości – w tym celu organizatorzy zweryfikowali dotychczasową agendę – dodając nowe sesje i dostosowując najbardziej kluczowe tematy.

W ramach wydarzenia odbędzie się blisko 150 debat. Wśród nowych i zmienionych tematów Europejskiego Kongresu Gospodarczego są m.in. geopolityka i wojna w Europie, samorządy dla Ukrainy, dezinformacja, Ukraina w europejskiej energetyce, Ukraina w Unii Europejskiej, Białoruś na rozdrożu, ukraińska młodzież w Polsce, Ukraińcy w Polsce, przyszłość wspólnej Europy, gospodarka a wojna na Wschodzie, Ukraina i Białoruś – polski rynek pracy na zapleczu wojny, #StandforUkraine - firmy, na które można liczyć, cyberbezpieczeństwo, bezpieczeństwo energetyczne, europejski rynek gazu.

Wszelkie sugestie, dotyczące sytuacji na Ukrainie można zgłaszać przez formularz na stronie: www.eecpoland.eu.