Europejski Kongres Gospodarczy 2021 w nowej formule

Autor: www.sadyogrody.pl 12 grudnia 2020 15:58

Europejski Kongres Gospodarczy 2021 w nowej formule Europejski Kongres Gospodarczy

Jedna z najważniejszych debat o perspektywach i kierunkach rozwoju europejskiej gospodarki przyjmuje nową formułę, wzbogaconą o rozłożone w czasie aktywności w przestrzeni online – ekskluzywne wywiady, webinary, debaty, badania opinii i raporty. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach odbędzie się w maju lub wrześniu 2021 r. Wprowadzeniem do głównej debaty o gospodarce będzie konferencja EEC Trends Online zaplanowana w dniach 17-18 lutego 2021 r.

Pandemiczny rok 2020 przyniósł nowe doświadczenia i wpłynął na sposób funkcjonowania firm, instytucji oraz wydarzeń, w tym na Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC). W odpowiedzi na lockdown i inne ograniczenia, jego organizator, Grupa PTWP, wdrożył działania, które pozwoliły na rozwój idei największego spotkania biznesowego Europy Centralnej. Staną się one elementem rozpisanej na dłuższy okres strategii i pozwolą na zrealizowanie nowych inicjatyw pod marką EEC.

Pierwszym z takich wydarzeń będzie EEC Trends Online (17-18 lutego 2021 r.), podczas gdy XIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach planowany jest w dniach 24-26 maja lub 20-24 września 2021 r. Ciągłość kongresowego projektu pod szyldem EEC w nadchodzącym roku zapewnią rozłożone w czasie aktywności w przestrzeni online – od rozmów i ekskluzywnych wywiadów, przez webinary i debaty, po badania opinii i raporty.

– Wypracowaliśmy nowy koncept na prowadzenie działań w ramach EEC, które znacznie wybiegają poza dotychczasowe realizacje. Na początku roku 2021 sytuacja epidemiczna z pewnością jeszcze nie będzie stabilna. Dlatego rozpoczynamy od konferencji w konwencji zdalnej. EEC Trends Online pozwoli merytorycznie przygotować się do kolejnych spotkań w dalszych miesiącach – mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Wstępne obszary tematyczne debat EEC Trends to: EEC GREEN (zrównoważony rozwój, ochrona klimatu, cele Zielonego Ładu – w strategiach firm, w sferze technologii, w ofertach biznesowych, innowacyjne rozwiązania dla zielonej gospodarki); EEC DIGITAL (rola przełomowych technologii
w przemyśle i gospodarce. robotyzacja i automatyzacja produkcji, przyspieszony proces cyfryzacji gospodarki, cyberzagrożenia – profilaktyka, edukacja, regulacje; EEC INVEST (inwestycje „z wyższej półki” i ich otoczenie: technologie, rynek pracy, zaawansowana infrastruktura jako wyznacznik jakości życia, inwestycje w ramach transformacji sektora energii, finansowanie inwestycji w ramach nowych unijnych narzędzi; EEC INNOVATION (gospodarka oparta na wiedzy jako element konkurencyjności, finansowanie innowacji, kreatywność, elastyczność, odporność – biznesowe wyzwania czasu pandemii i odbudowy gospodarki, współpraca start-upów i dużych firm przemysłowych; EEC FUTURE (gospodarka, finanse, rynek pracy w realiach kryzysu związanego z pandemią, prognozy, Europa wobec wyzwań wspólnego wychodzenia z impasu i budowania nowej rzeczywistości, globalny rynek
i wymiana handlowa: dylematy niezależności i szerokiej kooperacji).

EEC Trends Online obędzie się w dniach 17-18 lutego 2021 r., jego częścią będzie wręczenie nagród „WNP Awards".  

– 13. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach chcemy zorganizować w dniach
24-26 maja 2021 r. O ile administracyjne warunki pozwolą, w formule hybrydowej – stacjonarnie
w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz z możliwością udziału zdalnego. Oczywiście
z zachowaniem obowiązujących wówczas standardów bezpieczeństwa epidemicznego – mówi Wojciech Kuśpik, organizator EEC. – Uwzględniając dotychczasowe doświadczenia, niepewność co do sytuacji epidemicznej w dłuższej perspektywie czasu oraz w trosce o komfort partnerów, zabezpieczamy także alternatywną datę Kongresu w dniach 20-24 września 2021 r. – dodaje.

Europejski Kongres Gospodarczy łączy środowiska zainteresowane rozwojem gospodarczym
i technologicznym, od pięciu lat towarzyszy mu konkurs Start-up Challenge. EEC w 2020 r. zgromadził 3,5 tys. gości stacjonarnych i 6,7 tys. uczestników online oraz odnotował ponad 100 tys. unikalnych użytkowników śledzących przebieg debat w Internecie. Retransmisje wszystkich sesji dostępne są na stronie www wydarzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI