Dwa śmiertelne wypadki w gospodarstwach rolnych

Autor: www.sadyogrody.pl 24 kwietnia 2022 10:13

Dwa śmiertelne wypadki w gospodarstwach rolnych Jednego dnia, 19 kwietnia 2022 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem ciągników rolniczych./ fot.shutterstock.com

Jednego dnia, 19 kwietnia 2022 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem ciągników rolniczych.

Pierwszy wypadek miał miejsce w powiecie zgierskim. W Bratoszewicach na terenie posesji rodzina ujawniła zwłoki 53-letniego mężczyzny przygniecionego przez ciągnik rolniczy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń wykonywał on na podwórku prace porządkowe związane z wycinką drzew i wyrywaniem korzeni.

Drugi tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce przed południem , około godz.11.00, w miejscowości Wróblew w powiecie sieradzkim. W wyniku niezachowania ostrożności przy obsłudze ciągnika rolniczego doszło do przygniecenia znajdującego się poza pojazdem 63-latka, który w wyniku odniesionych obrażeń , mimo udzielonej pomocy, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Policja apeluje aby podczas prac w gospodarstwie zachować ostrożność i rozwagę. Kategorycznie nie należy wykonywać prac polowych korzystając z maszyn i innych urządzeń rolniczych będąc pod wpływem alkoholu. Nie pozwólmy również osobom nieposiadającym uprawnień do kierowania i używania maszyn rolniczych.

Zwróćmy też szczególną uwagę na młodsze dzieci, które często bawią się w pobliżu urządzeń i maszyn. Pamiętajmy aby były one odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI