×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Duże pożary lasów w północnej i środkowej Portugalii; płoną też uprawy i łąki

Autor: PAP 31 lipca 2020 14:53

Duże pożary lasów w północnej i środkowej Portugalii; płoną też uprawy i łąki Pożar w lasach w północnej i środkowej Portugalii/ fot. shutterstock

Ponad tysiąc strażaków walczy w piątek z kilkoma dużymi pożarami lasów w północnej i środkowej Portugalii. Płoną też uprawy i łąki. Nad ranem zmarł strażak, który brał udział w gaszeniu ognia w okolicach miasta Castro Verde, w rolniczym regionie Alentejo.

Jak poinformowało MSW Portugalii, śmierć 40-letniego mężczyzny nastąpiła po przewiezieniu do szpitala. Resort przekazał, że to już czwarty strażak, który zmarł w rezultacie walki z żywiołem w lipcu na terenie Portugalii.

W piątek największy pożar szaleje w okolicach miasta Covilha, w środkowej części kraju. W walce z ogniem bierze tam udział ponad 500 strażaków oraz 100 wozów gaśniczych.

Rano w piątek po ponad tygodniu walki z żywiołem strażacy ugasili pożar w rejonie miasta Oleiros, w dystrykcie Castelo Branco, w pobliżu wschodniej granicy z Hiszpanią. Z szacunków obrony cywilnej wynika, że spłonęło tam kilkanaście tysięcy hektarów lasu oraz terenów uprawnych.

Walkę z pożarami w Portugalii utrudnia silny wiatr oraz utrzymujące się od ponad dwóch tygodni upały. W niektórych częściach kraju temperatura przekroczyła 42 stopni Celsjusza.

Według obrony cywilnej pomimo nieznacznego spadku temperatury w piątek rano w dalszym ciągu wysokie ryzyko wybuchu kolejnych pożarów występuje na terenie ponad 70 powiatów środkowej i północnej Portugalii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI